Пам’ятаєте хлопця, який говорив «Щось я зажурився та зовсім розкис»? Такий стан періодично накриває нас усіх. Що робити, якщо скінчилася мотивація і зовсім немає сил рухатися далі? Рубрика “Психологія успіху”, продовжує серію статтей про те як подолати осінню депресію і перезагрузити свій організм.
Мені здається, Людина зажурена, або ЛЗ, як я його називаю, – практично герой сучасності. Нескінченна гонка доводить нас до того, що внутрішній вогник починає ледь жевріти. Одного разу моя колега, яка закінчила великий і складний проект, який висмоктав з неї всі соки, лягла на диван, склала руки і вимовила: «Як же все дістало. Мій світ змарнів ».
Я думаю, що люди, якими рухає якась Надмета, або Вища мета, набагато щасливіші, ніж всі інші.

вища ціль – психологія успіху 1
Знайти вищу мету – психологія успіху
Іноді «вигорання» відбувається, тому що мотивація зовнішніми благами вже не працює. Мій знайомий Альберт, заробивши ту суму, про яку мріяв, остаточно «зажурився». Прагнути стало більше ні до чого.
Спочатку він купив собі все, що хотів, але внутрішню порожнечу це не заповнило. Потім він вирішив, що його «врятують» подорожі. Альберт об’їздив з родиною половину світу, але йому це швидко набридло. «Правильно кажуть:” Подорожі – це рай для дурнів “», – сказав він, повернувшись після чергових мандрів.
У підсумку йому в руки потрапила стаття, в якій говорилося про те, що вже через 20 років вчені зможуть продовжити життя за допомогою біотехнологій років на сто. І Альберта торкнуло. Він зрозумів, що ця думка його запалює по-справжньому. «Мені завжди було цікаво створити нову технологію, але якщо справа стосується продовження життя людей – ось це те, що дає мені сили!» – сказав він.
Мати Вищу мету – завжди безпрограшний варіант від нудьги. Полетіти на Марс, продовжити життя людини, позбавити світ від голоду і війни, змінити життя мільйонів на краще, винайти телепорт, відкрити джерело енергії, врятувати тварин від вимирання – ось це по-нашому!
Звичайно, зовсім не обов’язково занурюватись у якісь глобальні матерії. Досить почати з того, що нас оточує: по- будувати нормальні школи для наших дітей, зробити своє місто красивим, облаштувати дороги, по яким можна їздити, не боячись втратити колесо.
Але так чи інакше все зводиться до одного. Потрібно … допомагати іншим. Психолог Соня Любомирська з колегами з Університету Каліфорнії проводила дослідження щастя. Вони з’ясували: допомога іншим людям робить нас щасливішими, гармонійними і цільними.
Мені дуже подобається історія хлопця на ім’я Адам Браун. Він отримав престижну освіту, досвід в хедж-фондах і йшов до успішної кар’єри і високої зарплати. Але одного разу він приїхав до Індії і подружився з хлопчиком-бродягою. Коли Адам зібрався їхати, він запитав хлопчика: «А що тобі хочеться більше всього на світі?» І хлопчик відповів: «Олівець».

допомога іншим – психологія щастя
Адама перевернула ця історія. Звичайно, він подарував йому олівець, а пізніше заснував некомерційну організацію Pencils of Promise («Олівець надії»). В результаті Адам обміняв свою успішну кар’єру на велику мрію – дати освіту дітям бідняків – і за п’ять років побудував близько 250 шкіл по всьому світу.
Коли до мене приходять люди і скаржаться на свої «біди», я завжди відправляю їх допомогти кому-небудь. Психологія успіху вчить: спочатку допоможи іншому, а вже потім очікуй подарунок від Бога.
Лайфхак від зажуреного мільярдера – психологія успіху
Нещодавно мені розповіли історію про зажуреного мільярдера. У нього був особливий випадок: він багато працював, жертвував гроші на благодійність, в бізнесі і в родині у нього все йшло добре. Але світ для нього погас.

мілярдер – психологія успіху
Його намагалися «реанімувати» різними способами, але одного разу, розумні люди порадили зробити таку штуку: завести щоденник і щодня писати листи для свого 12-річного сина, пояснюючи йому, як все влаштовано і за якими законами живуть світ, бізнес, відносини. І подарувати ці записи синові, наприклад, на 16-річчя, коли він вже буде вступати в доросле життя.
І він писав кожен день протягом декількох місяців. І це йому знову дало сил: завдяки щоденнику він ще раз як слід розібрався в собі, упорядкував свої знання, зробив їх доступними не тільки для сина, а й для онуків і всього подальшого роду.
До речі, моя подруга веде такий щоденник з першого дня народження своєї дочки і планує подарувати їй на 18-річчя.
Для мене ця історія ще і про передачу знань. Коли хтось отримує знання і досвід і не ділиться ними, вся ця краса починає «гаснути» в голові, і людина розклеюється. Так що в певний момент, щоб вогонь знову запалав, треба ставати не тільки учнем, але і вчителем.
До слова, всі ці способи знайти мотивацію зводяться до двох цілей. По-перше, втілювати свої фантазії, кидати виклики і не боятися. По-друге, знайти Вищий сенс і залишити після себе щось більше, ніж пара квартир.
Знову ж таки. Якщо твій друг потребує саме цих слів. Поділись цим матеріалом якщо вважаєш його корисним.
Інші статті з рубрики: Психологія успіху:
ЯКЩО ВИ ДУЖЕ ЗАЙНЯТІ ДЛЯ ЦИХ 5 РЕЧЕЙ, ЗНАЧИТЬ, ВИ ЗБИЛИСЯ ЗІ ШЛЯХУ |
ПІДДАВАТИСЬ ПОЧУТТЮ ВИНИ ЧИ СЛІДУВАТИ ЗА СВОЇМИ НАЙСМІЛИВІШИМИ МРІЯМИ ?